Безнең Чирмешән
  • Рус Тат
  • Белемле меңне егар

    Фән олимпиадаларының район турында кадет мәктәп-интернатының 10 класс укучысы Эдуард Миронов биология, география, рус теле һәм рус әдәбияты буенча беренче урыннарны яулаган. 1нче Чирмешән урта мәктәбенең 9нчы класс укучысы Динара Гыйбадуллина да укытучыларына дан өстәгән, өч фән буенча (математика, рус теле, рус әдәбияты) җиңүче булган. Чирмешән лицее укучысы Энҗе Сибгатуллина...

    Фән олимпиадаларының район турында кадет мәктәп-интернатының 10 класс укучысы Эдуард Миронов биология, география, рус теле һәм рус әдәбияты буенча беренче урыннарны яулаган.


    1нче Чирмешән урта мәктәбенең 9нчы класс укучысы Динара Гыйбадуллина да укытучыларына дан өстәгән, өч фән буенча (математика, рус теле, рус әдәбияты) җиңүче булган.

    Чирмешән лицее укучысы Энҗе Сибгатуллина 9нчы класс укучылары арасында, биологиядән һәм ана телендә укучылар арасында рус теле буенча беренче урыннарда.

    Җиңүчеләрнең күбесе, нигездә, Чирмешән лицее, Чирмешән кадет мәктәп-интернаты, 1нче Чирмешән, Яңа Элмәле һәм Ульяновка урта мәктәпләре укучылары.

    2012-2013 уку елында Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының муниципаль этабы җиңүчеләре:

    Математика

    Динара Гыйбадуллина - 1нче Чирмешән урта мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Юлия Андреевна Макарова).

    Евгения Давиденко - 1нче Чирмешән урта мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы Валентина Аркадьевна Султанова).

    Аида Ихсанова - Чирмешән лицееның 11 класс укучысы (укытучысы Галия Исмәгыйль кызы Кәримова).

    Рус мәктәпләрендә рус теле

    Динара Гыйбадуллина - 1нче Чирмешән урта мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Людмила Федоровна Баляева).

    Эдуард Миронов - кадет интернат-мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы Людмила Федоровна Баляева).

    Рус мәктәпләрендә рус әдәбияты

    Динара Гыйбадуллина - 1нче Чирмешән урта мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Людмила Федоровна Баляева).

    Эдуард Миронов - кадет интернат-мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы Людмила Федоровна Баляева).

    Айгөл Габидуллина - Чирмешән лицееның 11 класс укучысы (укытучысы Валентина Ивановна Иванкина).

    Инглиз теле

    Эльвина Гыйрфанова - Чирмешән лицееның 10 класс укучысы (укытучысы Әлфия Сабур кызы Гомәрова).

    Биология

    Энҗе Сибгатуллина - Чирмешән лицееның 9 класс укучысы (укытучысы Һади Гариф улы Гомәров).

    Эдуард Миронов - кадет интернат-мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы Наталья Леонидовна Павлова).

    Эльмира Минеголова - Чирмешән лицееның 11 класс укучысы (укытучысы Һади Гариф улы Гомәров).

    Физик культура

    Андрей Ильдиряков - Яңа Элмәле урта мәктәбенең 11 класс укучысы (укытучысы Вячеслав Порфирьевич Мельников).

    Анна Тимирясова - Ульяновка урта мәктәбенең 11 класс укучысы (укытучысы Андриян Алексеевич Тимирясов).

    Максим Тимирясов - Ульяновка урта мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Андриян Алексеевич Тимирясов).

    Алена Мельникова - Яңа Элмәле урта мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Вячеслав Порфирьевич Мельников).

    Тормыш иминлеге нигезләре

    Илнур Заһитов - кадет интернат-мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы Хәким Сабирҗан улы Мәссаров).

    Минсабир Мәссаров - кадет интернат-мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Хәким Сабирҗан улы Мәссаров).

    Ана телендә белем бирүче мәктәпләрдә рус теле

    Энҗе Сибгатуллина - Чирмешән лицееның 9 класс укучысы (укытучысы Татьяна Владимировна Фролова).

    Гөлназ Абдуллина - Чирмешән лицееның 10 класс укучысы (укытучысы Татьяна Владимировна Фролова).

    Анастасия Афанасьева - Яңа Элмәле урта мәктәбенең 11 класс укучысы (укытучысы Татьяна Васильевна Мельникова).

    Ана телендә белем бирүче мәктәпләрдә рус әдәбияты

    Алена Мельникова - Яңа Элмәле урта мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Татьяна Васильевна Мельникова).

    Гүзәл Юнысова - Чирмешән лицееның 10 класс укучысы (укытучысы Татьяна Владимировна Фролова).

    Алия Сөләйманова - Чирмешән лицееның 11 класс укучысы (укытучысы Галина Иосифовна Арзютова).

    География

    Эдуард Миронов, кадет интернат - мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы Роза Мингалим кызы Ямалиева).

    Диләрә Локманова, Иске Кади урта мәктәбе укучысы (укытучысы Резеда Якуп кызы Локманова).

    Хокук белеме

    Эльвина Гыйрфанова - Чирмешән лицееның 10 класс укучысы (укытучысы Фирдәүс Гариф кызы Рәхимҗанова).

    Тарих

    Алена Мельникова- Яңа Элмәле урта мәктәбенең 9 класс укучысы (укытучысы Ирина Владимировна Митюкова).

    Булат Сибгатуллин - 1нче Чирмешән урта мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы Ксения Александровна Баляева).

    Алина Николаева - Чирмешән лицееның 11 класс укучысы (укытучысы Фирдәүс Гариф кызы Рәхимҗанова).

    Җәмгыять белеме

    Алия Закирова - Лашман урта мәктәбенең 10 класс укучысы (укытучысы - Илдар Мәсхүт улы Мөбәракшин).

    Алия Гобәйдуллина - 1нче Чирмешән урта мәктәбенең 11 класс укучысы (укытучысы Надежда Петровна Фомина).

    Мәгълүматлар район мәгариф бүлегеннән алынды.

    Нравится
    Поделиться:
    Комментарии (0)
    Осталось символов: