Безнең Чирмешән
  • Рус Тат
  • “Туган як җәүһәрләре“ - “Жемчужины родного края“ район смотр-фестивале җиңүчеләре

    Чирмешән муниципаль районы башлыгы Россия Федерациясендә Мәдәният елына һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 70 еллыгына багышланган авыл мәдәният йортлары, район үзәге оешмалары һәм учреждениеләренең үзешчән сәнгать коллективлары арасында уздырылган "Туган як җәүһәрләре" - "Жемчужины родного края" халык иҗатының район фестивале йомгаклары турында карар кабул итте. Россия Федерациясендә Мәдәният елына һәм...

    Чирмешән муниципаль районы башлыгы Россия Федерациясендә Мәдәният елына һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 70 еллыгына багышланган авыл мәдәният йортлары, район үзәге оешмалары һәм учреждениеләренең үзешчән сәнгать коллективлары арасында уздырылган "Туган як җәүһәрләре" - "Жемчужины родного края" халык иҗатының район фестивале йомгаклары турында карар кабул итте.

    Россия Федерациясендә Мәдәният елына һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 70 еллыгына багышланган "Туган як җәүһәрләре" - "Жемчужины родного края" халык иҗатының район фестивалендә җиңүчеләр дип танылдылар:
    Авыл мәдәният йортлары үзешчән сәнгать коллективлары арасында:
    Беренче урында - "Туймәт авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Ралия Бәдретдинова), I дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде.
    Икенче урында - "Әккәрәй авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Сергей Макаров), "Иске Элмәле авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Вера Захарова), II дәрәҗә Дипломнар һәм акчалата премияләр белән бүләкләнделәр.
    Өченче урында - "Иске Кади авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Әхтәм Шамилов), "Яңа Элмәле авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Александра Ильдирякова), "Кармыш авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Ильяс Мөбирдин), III дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнделәр.
    Авыл клублары үзешчән сәнгать коллективлары арасында:
    Беренче урында - Якты Тау авылы клубы (мөдире - Рәшит Сафин), I дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде.
    Икенче урында - Сосновка авылы клубы (мөдире - Нина Иванова), II дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде.
    Өченче урында - Девичья Поляна авылы клубы (мөдире - Людмила Мартышкина), III дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде.
    Район үзәгендәге оешмалары һәм учреждениеләре үзешчән сәнгать коллективлары арасында:
    Беренче урында - "Ромашка" балалар бакчасы (мөдире - Фәридә Низаметдинова), I дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде.
    Икенче урында - 1нче Чирмешән урта гомумбелем мәктәбе (директоры - Виктор Плотников), Чирмешән кадет мәктәбе - интернаты (директоры - Рафаэль Сөләйманов) II дәрәҗә Дип­ломнар һәм акчалата премия­­ләр белән бүләкләнделәр.
    Өченче урында - 2нче Чирмешән урта гомумбелем мәктәбе (директоры - Наталья Юрина), өлкәннәр һәм инвалидлар йорт-интернаты (директоры - Җәүдәт Мотыйгуллин), III дәрәҗә Дипломнар һәм акчалата премия­ләр белән бүләкләнделәр.
    Номинацияләрдә җиңүчеләр:
    Гаилә ансамбле
    Әбүнәгыймовлар гаиләсе
    (Лашман авылы).
    Апалы-сеңелле Селиванова­лар дуэты (Девичья Поляна авылы).
    Сафроновлар гаиләсе
    (Иске Элмәле авылы).
    Закировлар гаиләсе
    (1нче Чирмешән урта мәктәбе).
    Музыкаль гаилә:
    Галиевлар гаиләсе
    (Иске Үтәмеш авылы).
    Апалы-сеңелле Арютиналар дуэты (Чирмешән район балалар сәнгать мәктәбе).
    Иң яхшы хор:
    Утыз Имән авыл мәдәният йорты хоры.
    Чирмешән район үзәк больницасы хоры.
    Чирмешән лицее хоры.
    "Нурлат аграр техникумы" дәүләт автоном белем бирү учреждениесе хоры.
    Район кулланучылар җәмгыяте хоры.
    Вокал-соло:
    Илүзә Миначева
    (Лашман авылы).
    Зөфәр Сәлимов
    (Кара Чишмә авылы).
    Миләүшә Хөснуллина
    (Түбән Кәминкә авылы).
    Гүзәл Хәмидуллина
    (Түбән Чегодай авылы).
    Марсель Исрафилов
    (Кармыш авылы).
    Сәетгәрәй Мәсләхетдинов
    (Әмир авылы).
    Әкъдәс Гыйниятуллин
    (Әмир авылы).
    Ләйсән Төхвәтуллина
    (Иске Үтәмеш авылы).
    Салават Закиров
    (Утыз Имән авылы).
    Руслан Шәмсетдинов
    (Югары Кәминкә авылы).
    Вера Толстова
    (Ивашкино авылы).
    Ольга Коченкова
    (Шешминка авылы).
    Марина Лазарчук
    (Күтәмә авылы).
    Зиннур Закиров
    (Яңа Элмәле авылы).
    Татьяна Петрова
    (Иске Элмәле авылы).
    Рәдис Хәсәнов
    (Бәркәтә авылы).
    Рания Минһаҗева
    (Утыз Имән авылы).
    Татьяна Кравчук
    (район үзәк больницасы).
    Лилия Шәйхетдинова
    (Чирмешән лицее).
    Илгиз Гыйрфанов ("Нурлат аграр техникумы" дәүләт автоном белем бирү учреждениесе).
    Роза Мөхәммәтшина (район кулланучылар җәмгыяте).
    Илдус Мәссаров (район кулланучылар җәмгыяте).
    Әкрәм Мәссаров (коммуналь челтәрләр җәмгыяте).
    Әнәс Хәкимов (коммуналь челтәрләр җәмгыяте).
    Хореография:
    "Дуслык" бию коллективы - Иске Үтәмеш авыл мәдәният йорты (җитәкчесе - Резеда Галиева).
    "Росинка" бию коллективы - Ульяновка авыл мәдәният йорты (җитәкчесе - Гөлнара Зайцева).
    "Шома бас" бию дуэты - Утыз Имән авыл мәдәният йорты (җитәкчесе - Рушания Әминова).
    "Молодость" бию коллективы - Иске Элмәле авыл мәдәният йорты (җитәкчесе - Вера Захарова).
    "Счастливое детство" бию коллективы - балалар сәнгать мәктәбе (җитәкчесе - Алина Бакеева).
    "Юность" бию коллективы - район мәдәният йорты (җитәксесе - Рәхилә Шакирова).
    "Чишмәкәй" балалар бакчасы бию коллективы (җитәкчесе - Гүзәлия Нигъмәтуллина).
    Фольклор коллективы:
    "Мерчень" чуваш фольклор ансамбле - Ивашкино авыл мәдәният йорты (җитәкчесе - Вера Лялякова).
    "Забавушка" фольклор ансамбле - балалар сәнгать мәктәбе (җитәкчесе - Наталья Григорьева).
    Сәнгатьле сөйләм:
    Рания Газыймҗанова
    (Лашман авылы).
    Лениза Җамалиева
    (Утыз Имән авылы).
    Гөлинә Әлмиева
    (Югары Кәминкә авылы).
    Үзешчән театр коллективы:
    Бәркәтә авыл мәдәният йортының үзешчән театр коллективы.
    Урманасты Үтәмеш авыл мә­дә­ният йортының үзеш­чән театр коллективы.
    Лаш­ман авыл мәдәният йортының үзешчән театр коллективы.
    Вокаль ансамбль:
    "Умырзая" татар халык вокаль ансамбле - район мәдәният йорты (җитәкчеләре - Рәхилә Шакирова, Гөлфирә Локманова).
    Валентина Кандрова исемендәге ветераннар вокаль ансамб­ле - район мәдәният йорты (җитәкчесе - Агриппина Рыбакова).
    "Шанкарав" вокаль ансамбле - Сосновка авылы клубы (җитәкчесе - Нина Иванова).
    "Мизгел" вокаль ансамбле - Якты Тау авылы клубы (җитәкчесе - Рәшит Сафин).
    "Деревенька" вокаль ансамбле - Казанка авылы клубы (җитәкчесе - Светлана Жесткова).
    "Чирмешән" муниципальара полиция бүлегенең хатын-кызлар вокаль ансамбле (җитәкчесе - Агриппина Рыбакова).
    "Вдохновение" вокаль ансамбле - балалар сәнгать мәктәбе (җитәкчесе - Наталья Иләева).
    Дамир Нуретдинов һәм Гөлия Гыймранова - Иске Кади авылы мәдәният йорты үзешчәннәре.
    Илназ Әгълүков һәм Радик Илалов - Кара Чишмә авыл мәдәният йорты үзешчәннәре.
    Конферанс:
    Резеда Галиева - Иске Үтәмеш авыл мәдәният йорты директоры.
    Музыкаль бизәлеш һәм аккомпаниатор:
    Исмәгыйль Сафин - Лашман авыл мәдәният йорты үзешчәне.
    Екатерина Туктамышева - Әккәрәй авыл мәдәният йорты үзешчәне.
    Гөлнур Девяткина - Бәркәтә авыл мәдәният йорты үзешчәне.
    Николай Уламасов - Яңа Элмәле авыл мәдәният йорты аккомпаниаторы.
    Илһам Мортазин - район мәдәният йорты аккомпаниаторы.
    Халык уен кораллары ансамбле:
    "Фантазия" халык уен кораллары ансамбле - балалар сәнгать мәктәбе (җитәкчесе - Владимир Юрин).
    "Рапсодия" инструменталь ансамбле - балалар сәнгать мәктәбе (җитәкчесе - Диана Арютина).
    Тамашачылар симпатиясе призы:
    Роберт Муллин һәм Илсөяр Киреева - өлкәннәр һәм инвалидлар йорт-интернаты үзешчәннәре.
    Халисә Мөхәммәтшина - Чирмешән районы коммуналь челтәрләре җәмгыяте үзешчәне.
    Авылда мәдәниятне үстерүгә өлеш керткән өчен:
    Иван Захаров - Яңа Элмәле авыл җирлеге башлыгы.
    Айдар Кәримов - Туймәт авыл җирлеге башлыгы.
    Рәдис Камалов - "Кади" ҖЧҖ җитәкчесе.
    Мингәрәй Әминов - Утыз Имән авыл җирлеге башлыгы.

    Нравится
    Поделиться:
    Комментарии (0)
    Осталось символов: