Безнең Чирмешән
  • Рус Тат
  • Район фестивале җиңүчеләре

    Муниципаль район башлыгы, Чирмешән авылының 280 еллыгына багышланган, авыл мәдәният йортлары, район үзәгендәге оешмалар һәм учреждениеләрнең үзешчән сәнгать коллективлары арасында уздырылган, "Туган ягым минем - Чирмешән" дип исемләнгән район фестиваленең йомгаклары турында карар кабул итте. Авыл мәдәният йортлары үзешчән сәнгать коллективлары арасында фестивальнең җиңүчеләре: беренче урында - "Утыз Имән авыл...

    Муниципаль район башлыгы, Чирмешән авылының 280 еллыгына багышланган, авыл мәдәният йортлары, район үзәгендәге оешмалар һәм учреждениеләрнең үзешчән сәнгать коллективлары арасында уздырылган, "Туган ягым минем - Чирмешән" дип исемләнгән район фестиваленең йомгаклары турында карар кабул итте.


    Авыл мәдәният йортлары үзешчән сәнгать коллективлары арасында фестивальнең җиңүчеләре:

    беренче урында - "Утыз Имән авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - М.Әминов), I дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде;
    икенче урында - "Яңа Элмәле авыл мәдәният йорты" (директоры - А.Ильдирякова) һәм "Иске Элмәле авыл клубы" (мөдире - В.Захарова), II дәрәҗә Диплом һәм акчалата премияләр белән бүләкләнделәр;
    өченче урында - "Әккәрәй авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - С.Макаров), "Туймәт авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Р.Бәдертдинова), "Югары Кәминкә авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Р.Сафиуллина) III дәрәҗә Диплом һәм акчалата премияләр белән бүләкләнделәр.

    Яхшы чыгыш ясаганнары өчен:

    "Иске Кади авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Ә.Шамилов), "Иске Үтәмеш авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Г.Муратова), "Кара Чишмә авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - Р.Мәслахова), "Ивашкино авыл мәдәният йорты" МБУ (директоры - И.Дмитриева) һәм "Әмир авыл клубы"на (мөдире - Г.Галәүтдинова) оештыру комитетының Мактау грамоталары һәм кыйммәтле бүләкләре тапшырылды.

    Район үзәге оешмалары һәм учреждениеләре арасында җиңүчеләр:
    беренче урында - "1нче Чирмешән урта мәктәбе" учреждениесе коллективы (директоры - В.Плотников) I дәрәҗә Диплом һәм акчалата премия белән бүләкләнде;
    икенче урында - "Чирмешән районы коммуналь челтәрләре" җәмгыяте (җитәкчесе - И.Минһаҗев) һәм "Чирмешән лицее" (директоры - М.Могыйзов) II дәрәҗә дипломнар һәм акчалата премияләр белән бүләкләнделәр;
    өченче урында - Чирмешән район кулланучылар җәмгыяте (рәисе - Ә.Мортазин), 3нче санлы "Чишмәкәй" Чирмешән балалар бакчасы (мөдире - А.Әхмәтвәлиева), район үзәк больницасы (җитәкчесе - Г.Сәгыйров) III дәрәҗә Дипломнар һәм акчалата премияләр белән бүләкләнделәр;
    2нче Чирмешән урта мәктәбенең үзешчән сәнгать коллективына (директоры - Н.Юрина) яхшы чыгыш ясаганнары өчен оештыру комитетының Мактау грамотасы һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырылды.

    Номинацияләрдә җиңүчеләр:

    Иң яхшы гаилә ансамбле:
    Гарифуллиннар гаиләсе (Түбән Кәминкә);
    Мәслаховлар гаиләсе (Кара Чишмә);
    Аккужиннар гаиләсе (район үзәк больницасы).

    Иң яхшы хор:

    Иске Кади авыл мәдәният йорты хоры.
    Иң яхшы ялгыз башкаручылар:
    Наҗия Талипова - Лашман;
    Зөфәр Сәлимов - Кара Чишмә;
    Марат Сәйфетдинов - Бәркәтә;
    Эльмира Хәйретдинова - Бәркәтә;
    Светлана Сәйфетдинова - Утыз Имән;
    Радик Илалов - Кара Чишмә;
    Ләйсән Төхвәтуллина - Иске Үтәмеш;
    Юля Уляшкина - Күтәмә;
    Гөлинә Вәгыйзова - Иске Кади;
    Сәидгәрәй Мәсләхетдинов - Әмир;
    Гөлназ Закирова - район мәдәният йорты;
    Галия Мәссарова - Чирмешән райпосы;
    Лилия Шәйхетдинова - Чирмешән лицее;
    Эльмира Миннеголова - район мәдәният йорты;
    Гөлнара Муратова һәм Зөлфия Абдуллина дуэты - Иске Үтәмеш;
    Ирина Евдокимова, Людмила Калмыкова һәм Наталья Романовская триосы - Әккәрәй.

    Иң яхшы хореография коллективлары:

    "Бәхетле балачак" коллективы - балалар сәнгать мәктәбе (җитәкчесе - А.Бакеева);
    "Хрустальный башмачок" коллективы - балалар сәнгать мәктәбе - (җитәкчесе - И.Гришанина);
    "Юность" - район мәдәният йорты (җитәкчесе - Р.Шакирова);
    "Бриллиантлар" - Иске Кади (җитәкчесе - Г.Зайцева);
    "Молодость" - Иске Элмәле;
    "Сәйлән" - Югары Кәминкә.

    Иң яхшы биючеләр:

    Адел Әминов һәм Ләйсән Фәттахова - Утыз Имән.
    Сәнгатьле сөйләм осталары:
    Лениза Җамалиева - Утыз Имән;
    Гөлгенә Әлмиева - Югары Кәминкә;
    Владимир Сиямкин - Чирмешән.

    Иң яхшы вокаль ансамбльләр:

    "Умырзая" - район мәдәният йорты;
    "Ветеран" - район мәдәният йорты;
    2нче Чирмешән урта мәктәбенең хатын - кызлар вокаль ансамбле;
    "Ивушка" - Иске Элмәле;
    "Кади егетләре" - Утыз Имән;
    "Юрай" - Ульяновка;
    "Авал" - Сосновка.

    Иң яхшы алып баручы:

    Резеда Локманова - Иске Кади.

    Иң яхшы музыкаль бизәлеш һәм аккомпаниатор:

    Вячеслав Мельников, Валерий Никитин, Виктор Натаров - Яңа Элмәле авыл мәдәният йорты аккомпаниаторлары;
    Әкъдәс Гыйниятуллин - Әмир авыл клубы аккомпаниаторы;
    Алия Галиева һәм Айнур Сәйфиев - Иске Үтәмеш авыл мәдәният йорты баянчылары;
    Алексей Иванов - ульяновка авыл мәдәният йорты аккомпаниаторы.

    Үзешчән сәнгать коллективын иң яхшы әзерләүче:

    Валентина Кандрова - "Ветеран" вокаль ансамбленең сәнгать җитәкчесе.

    Авылда мәдәниятне үстерүгә өлеш керткән өчен:

    Рамил Кәримов - Чирмешән электр челтәрләре начальнигы.

    Нравится
    Поделиться:
    Комментарии (0)
    Осталось символов: